نماز عید فطر

 

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 عید سعید فطر را به همه ی ملت ایران و همه ی مسلمانان عالم و همه ی اهالی روستای سودکلا تبریک عرض می نماییم.

گذراندن ماه مبارک رمضان با عبادت،با روزه داری،با توسل و ذکر و خشوع و ورود در روز عید فطر برای یک مؤمن یک عید به معنای حقیقی است.

این عید از جنس جشنهای مادی دنیوی نیست؛این عیدِ رحمت خداست؛این عیدِ مغفرت الهی است؛این عید شکر و سپاس مردمی است که موفق شده اند ماه رمضان را با عبادت حق و با ورود در ضیافت پرشکوه الهی به سلامت  و عافیت بگذرانند و در ماه رمضان در حد وسع و توان و امکان خود،از ذکر و دعا و توسل و خشوع و روزه و نماز بهره ببرند.

با یک نگاه عید فطر را می شود عید اجتماع و انسجام امت اسلامی به حساب آورد، علت هم این است که در طول ماه رمضان دلها نورانی و رقیق شده است و عوامل شیطانی اختلاف در وجود انسانها ضعیف شده است. عید فطر در واقع رجوع به فطرت است.فطرت انسان گرایش به خدای متعال و به توحید و به مرکز واحد متعالی ای است که همه ی انگیزه های انسانها،همه ی احساسات انسانها در آنجا می توانند مجتمع شوند و کنار هم قرار گیرند.

دنیای اسلام باید از عید فطر به عنوان یک نقطه ی اتحاد، تنبّه و بازگشت به خود و خدا استفاده کند . این چیزی است که امروز دنیای اسلام به آن نیازمند است.

نماز عید فطر هم مظهری از همین وحدت در هر نقطه ای از نقاط  دنیای اسلام است. لذا در دعایی که ما در قنوت میخوانیم؛«الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمّد صلّی الله علیه و آله ذخراً و شرفاً و کرامةً و مزیدا»،برای وجود مقدس نبی اکرم این عید یک ذخیره است،وسیله ی شرف است،وسیله ی کرامت و ازدیاد مقامِ عالیِ متعالی آن وجود مقدس است، آن وقتی این خصوصیات حاصل می شود که این عید، عید آشتیکنان دلهای مسلمانان با یکدیگر باشد.این حرف هم در ابعاد ملّی و هم در ابعاد وسیع امّت اسلامی صادق است.

به همان دلایلی که در این متن آورده شده و دلایل بسیار زیادی که آورده نشده است، بر آن شدیم تا نماز عید سعید فطر امسال را درفضای مناسب، در روستایمان برگزار نماییم. لذا این مراسم رأس ساعت هشت صبح به امامت حجة الاسلام رسولی در حسینیه روستای سودکلا برگزار می گردد . بدین جهت از روزه داران گرامی جهت شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.

                                                                                       و من الله التوفیق

                                                                                     برگزارکنندگان مراسم

/ 0 نظر / 52 بازدید