مقایسه دو عکس

به نام خدا

در این پست دو عکس یکی مربوط به چند 10 سال پیش(دقیق نمیدونم باید بپرسم) و عکس جدیدتر مربوط به 93/1/27 هست.عکس دومی را طوری گرفتم که تقریبا همان کادر عکس قدیمی تر را داشته باشد.

در این مدت چهره روستا تغییرات زیادی به خود دیده که  به چند مورد اشاره می کنم.

1- مدرسه ابتدایی امام خمینی روستای سودکلا در عکس جدید تخریب و به دو منزل مسکونی تبدیل شد.

2-مدرسه راهنمایی خوشبختانه هنوز پابرجا ولی احتمالا در آینده ای نزدیک به سرنوشت مدرسه ابتدایی گرفتار خواهد شد کاج های  اطراف مدرسه راهنمایی در دوره ما و در زمان مدیریت آقای غلام سلطانی کاشته شده الان مشخص هستند.

3-مدرسه جدید هم در عکس جدید قابل مشاهده است.

4-واقعیت تلخ دیگر جمع شدن بساط کشاورزی سودکلاست که در عکس قدیمی تصاویر بالا کوپا مشخص است.

5-کارگران شرکت چوب فریم یا بازنشسته شده اند یا با سرویس می روند به ساری ،تصویر اتوبوس سرویس شرکت این روزا نه تنها در اینجا بلکه در خود شرکت هم مشاهده نمی شود،شنیده ها حاکی از آن است که شرکت آنها را فروخته  است.

6-توسعه روستایی(در مقابل شهری) سودکلا به سمت غرب روستا و حوالی وزات است در سال های اخیر چندین و چند منزل مسکونی در آن سمت ساخته شده است احتمالا یکی از دلایل گسترش به سمت وزات نزدیکی به جاده و داشتن چشم انداز بهتر این منطقه است.

ناحیه دم سره (دم سریچ ها از اونجان) در حال حاضر نیمه مخروبه ای بیش نیست امید است با همت دم سریچ ها این نواحی هم آباد شود.

7-تصویر پرورش گوسفندی در  قسمت بالای محل هم از اتفاقات  دیگری است که در سال های اخیر احداث شده است.

9-از دیگر تقاوت های دوعکس راه افتادن نانوایی  بوده است.

10-نزدیک شرکت نفت بقایای قنات بوده (نگرد تو این عکس ها پیدا نیست این سطر گفتاری هست)که حدود 10 یا 20 سال پیش خروجی قنات قابل مشاهده بوده ولی این روزا اصلا پیدا نیست.

11-یکی دیگر از تفاوت ها بنای تکیه جدید هست که در دوعکس قابل مشاهده است.شنیده ها حکایت دارد که قرار است تکیه دیگری هم بنا شود.

12-اگر در همین سطر متوجه شدی که شماره 4 از قلم افتاده و رفتی چک کردی دیدی که این شماره وجود داره  ولی شماره 8  سر جاش نیست باعث خوشحالی بنده خواهد بودلبخند

در دو عکس بالا تفاوت ها بیشتر از اونایی بوده که ذکر شده به خصوص احداث خانه های شخصی ،تعمیر خانه ها که به عهده خواننده گذاشته شده است.

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 64 بازدید